Ana Sayfa Danışmanlık Kişisel Gelişim Yazılım ERP - CRM Download Sistem Eğitim Makaleler İletişim
Erdem Ulug Home Kişisel Blog

OpenERP veri entegrasyonu ile verimlilik ve kar artırmak için tasarlanmış ücretsiz kurumsal ölçekli bir yazılım sistemidir. Satış, finans, tedarik zinciri, proje yönetimi, üretim, hizmet, CRM, vb gibi alanlarda iş süreçlerinizi yönetir, birbirine bağlar ve geliştirir.

Sistem platform bağımsızdır ve Windows, Mac OSC, ve çeşitli Linux ve Unix tabanlı dağıtıma kurulabilir. Mimarisi yeni fonksiyonların hızlı bir şekilde oluşturulup, değişikliklerin yeni versiyonlara hızlı bir şekilde taşınabilmesini mümkün kılmaktadır.

İhtiyacınıza göre OpenERP web sayfası üzerinden ya da kendi istemci yazılımı üzerinden çalışabilir.

       Küçük çaplı işletmelerin işlerini ERP kültüründe iş yapmalarını sağlayabilecek düzeyde yeterliliğe sahip bir ERP yazılımıdır. OpenERP nin şu an yayınlamış son versiyonu istikrarlı olarak birçok iş sürecini ciddi anlamda karşılıyor. Bana göre tek dezavantajı Türkçe dil desteğine halen sahip olmaması. Dilin Türkçeye çevrilmesi süreci Türkiye losyonunda birkaç firma tarafından yürütülüyor. Bende şahsi olarak bu projeyi kendim yürütüyorum ve kısa süre sonra OpenERP Türkçe ara yüzüne de uyum sağlamış olacak.

     OpenERP esnek yapısı sayesinde herhangi bir muhasebe yazılımına entegre edilebiliyor. Ben Logo Programına entegre etmenizi öneriyorum ama diğer programlara da kolayca entegre edilebileceği kanısındayım.

Program bedava olmasına rağmen bir erp için ileri Üretim Planlama hariç hemen hemen tüm modülleri kapsıyor. Benim önerim sadece montaj yapan ve satış odaklı şirketler bu sistemi kolayca kurup kullanabilirler. ERP kurulum ve kullanılması hakkında makaleyi sonra siz değerli okurlarıma sunmayı planlıyorum.